19 – 22 September 2017
Kuala Lumpur


Days


Hrs


Min


Sec

Abertax Technologies Ltd

Representative: Ms. Anna Stuehrman
Website: http://www.abertax.com
Booth: F

Accuma

Representative: Sami Khatib
Website: http://www.accuma.com
Booth: A & H

Accumalux Group

Representative: Mr. Eric Thiel
Website: http://www.accumalux.com
Booth: 90

Accumation GmbH

Representative: Mr. Thomas Ohl
Website: http://www.accumation.de
Booth: 99

Accurate Products

Representative: Mr. Morten Christoffersen
Website: http://www.accurate.dk
Booth: 116 & 117

ACS LEAD TECH

Representative: Mr. Assad Shaikh
Website: http://www.acsleadtech.com
Booth: 86

Akümsan Plastik Urunler A.S.

Representative: Mr. Ugur Gunduz
Website: http://www.akumsan.com/
Booth: 6

AlfaKutu Ve Plastik San. Tic. Ltd. Sti

Representative: Mrs. Fulya Haşhaş
Website: http://www.alfakutu.com
Booth: 100 & 103

Alpha Beta Fiberglass Product Company

Representative: Mr. Victor Yang
Website: http://www.alphabeta.com.cn/
Booth: 15

Amer-Sil S.A

Representative: Mr. Hubert Deruette
Website: http://www.amer-sil.com
Booth: G

Anpei Enterprise Co., Ltd.

Representative: Ms. Jessica Chiu
Website: http://www.anpei.com
Booth: 101

Associated Electrochemicals .P.ltd

Representative: Khushal Bhatia
Website: http://www.abppl.com
Booth: 62&63

Atomized Products Group, Inc.

Representative: Carlos Barreneche
Website: http://www.atomizedproductsgroup.com
Booth: 82

B&F Technology Limited

Representative: Mr. Dai Ming
Website: http://www.bnf-tech.com
Booth: 45

Batek Makina Ltd

Representative: Mr. Celal Saricam
Website: http://www.batekeng.com
Booth: 104 & 105

Battery Technology Source Co., Ltd.

Representative: Mr. Alvin Huang
Website: http://www.btscl.com
Booth: 47

Bernard DUMAS

Representative: Cédric Gillot
Website: http://www.bernard-dumas.fr/en
Booth: 115

Better (Xiamen) Power Technology Co.,Ltd

Representative: Sanver Chen
Website: http://www.better-tech.net
Booth: 93 & 94

Black Diamond Structures

Representative: Dru Kefalos
Website: http://www.blackdiamond-structures.com
Booth: 72

BM-Rosendahl

Representative: Mr. Karl-Heinz Reinisch
Website: www.rosendahlnextrom.com
Booth: 43 & 44

BOOYEOUNG ENGINEERING CO., LTD.

Representative: Yoo. Chang-Han
Website: http://www.booyeoung.com
Booth: 123

Borregaard S.E.A. Pet Ltd

Representative: Mr. Teng Hock Swee
Website: http://www.borregaard.com/
Booth: 1

Cabot Corporation

Representative: Paolina Atanassova
Website: http://www.cabotcorp.com
Booth: 85

Changxing Jinrun Dazheng Machinery Co., Ltd.

Representative: Mr. Wu Jianfeng
Website: http://www.zjjrdz.com
Booth: 83

Chen Tech Electric MFG. CO., LTD.

Representative: Ms. Ilma Chuang
Website: http://www.chentech.com.tw/eindex
Booth: 119

Chongqing Yuanfeng Machinery Co., Ltd

Representative: Yu Chen
Website: http://www.cqyuanfeng.com
Booth: 118

Chongqing Zaisheng Technology Corp.,Ltd.

Representative: Jone Ren
Website: http://www.cqzskj.com/
Booth: 74

CMWTEC Technologie GMBH

Representative: Michael Wipperfuerth
Website: http://www.cmwtec.de
Booth: 67

Converted Products Inc

Representative: Mr. Christopher Gorenc
Website: http://www.convertedproducts.com
Booth: 92

Daramic

Representative: Mr. Dawn Heng
Website: http://www.daramic.com/
Booth: 75 & 87

Digatron Power Electronics

Representative: Mr. Kevin Campbell
Website: http://www.digatron.com
Booth: 29

Eagle Oxide Services

Representative: Joe McKinley
Website: http://www.eagleoxide.com
Booth: 73

EBC Korea Co., Ltd.

Representative: Mr. Terry Kim
Website: http://www.ebckorea.com
Booth: 80 & 81

Eco-Bat Technologies Ltd.

Representative: Mrs. Sabine Flemming
Website: http://www.ecobatgroup.com
Booth: 129

EIRICH

Representative: Mr. Michael Wetzel
Website: http://www.eirich.com
Booth: 11

Engitec Technologies S.p.A.

Representative: Mr. Thomas Kaspar
Website: http://www.engitec.com
Booth: 102

Entek

Representative: Christophe Thuet
Website: http://entek.com
Booth: 52 & 58

Firefly Batteries Pvt. Ltd.

Representative: Ujjval Lakhotia
Website: http://www.fireflyenergy.com

FROETEK Plastic Technology(wuxi) Co.,ltd

Representative: Sascha Brothuhn
Website: http://froetek.com
Booth: 42

Gang Li Industrial Co., Ltd.

Representative: Ms. Amanda Hung
Website: http://www.battery-machine.com.tw
Booth: 110

Gianni Mori Engineering

Representative: Francesco Mori
Website: http://www.gme-recycling.com
Booth: 5

Goonvean Fibres

Representative: James Hopkins
Website: http://www.goonveanfibres.com
Booth: 91

Hadi

Representative: Mr. Thomas Loeffler
Website: http://www.hadi.com
Booth: 10

Hammond Group, Inc.

Representative: Eric Holtan
Website: http://www.hmndgroup.com/
Booth: 25

Heraeus Battery Technology GmbH

Representative: Ms. Anke Janning
Website: www.heraeus-porocarb.com
Booth: 51 & 59

Hollingsworth & Vose (Suzhou) Co.,Ltd.

Representative: Ms Sara Chen
Website: http://www.hollingsworth-vose.com/
Booth: 96

Inbatec GmbH

Representative: Christian Papmahl
Website: http://inbatec.de
Booth: 28

International Thermal Systems

Representative: Matthew Zea
Website: http://internationalthermalsystems.com/
Booth: 95

Jayachandran Alloys

Representative: Mr. Shiva Subramanian
Website: http://jcalloys.com/
Booth: 49 & 61

Jiangsu CEMT Energy Equipment Co.,Ltd

Representative: Ms. Nancy
Website: http://www.cemt.cn
Booth: 77

Jiangsu Dali Energy Saving Technology Co., LTD.

Representative: Ms. Yu Zhao
Website: http://www.jsdljn.com
Booth: Q

Jiangsu Epoch Technology Co., Ltd

Representative: Rock Qian
Website: www.apk-china.net
Booth: 53

Jiangsu Jinfan Power Technology Co., Ltd

Representative: Reddy Gu
Website: http://www.jsjf.com.cn
Booth: 54

JIANGSU SANHUAN INDUSTRY AND COMMERCE CO.LTD

Representative: Mr. Jack Song
Website: http://www.sanhuancn.com
Booth: 39

June Chen Mec. Group

Representative: Mr. Jason Hsu
Website: http://www.junechen.net
Booth: 50

Kae Lii Machine Mfg. Co., Ltd.

Representative: Chih-Yen, Lin
Website: http://www.kaelii.com.tw
Booth: 88

Källström Engineering Systems AB

Representative: Mr. Anders Källström
Website: http://www.kallstrom.com
Booth: 76

KGC RESOURCES SDN BHD

Representative: KIMBERLY CHAI
Website: http://www.kgcscientific.com
Booth: 4

Kraft Powercon

Representative: Mr. Manoj Pagar
Website: http://www.kraftpowercon.com/
Booth: 8 & 9

Lien Ming Machinery Company

Representative: Chia Yu Lee
Website: http://www.lienming-machine.com/
Booth: 113

Maggie Qiang

Representative: Industry Battery /Battery Purchase Magazine
Website: http://www.battery-global.com

Manika Moulds Pvt. Ltd.

Representative: Mr. Pranit Dere
Website: http://www.manikamoulds.com
Booth: 40 & 41

Microporous GmbH

Representative: Mr. Roland Sattler
Website: http://www.microporous.net/
Booth: 78 & 84

Moojin Service Co., Ltd

Representative: Mr. David Hwang
Website: http://www.moojinsv.com/
Booth: B & C

Nippon Sheet Glass Co., Ltd

Representative: Takashi Sagiyama
Website: http://www.nsg.com
Booth: D

O.M. Impianti S.r.l.

Representative: Ms. Melissa Maggioni
Website: http://www.omi-nbe.com
Booth: 79, 80

orsaiec s.r.l.

Representative: Elena Sartori
Website: http://www.orsaiec.com
Booth: 3

Owens Corning

Representative: Tony Dong
Website: http://www.nonwoventechnologies.com/
Booth: 98

PENOX Group Gmbh

Representative: Mr. Thorsten Peters
Website: http://www.penoxgroup.com
Booth: 97 & 106

PINCO S.A.

Representative: Mr. Fabio Aresi
Website: http://www.pinco-sa.com
Booth: 55

POLYWORLD SDN BHD

Representative: Mr. Alex Leong
Website: http://www.polyworld.com.my
Booth: 46

Porex Technologies Sdn Bhd

Representative: Leow Lay Seh
Website: http://www.porex.com
Booth: 14

Quanzhou Yazhi Machinery Co., Ltd.

Representative: Lorry Lu
Website: http://www.chinayazhi.com
Booth: 31

Shandong Jinkeli Power Sources Technology Co., Ltd

Representative: Yanchao Xing
Website: http://www.jinkeli.com
Booth: 64

Shandong Xinxu Group Corporation

Representative: Jasmine Zhao
Website: http://www.zbxinxu.com
Booth: 112

Shandong Jiuli Industrial Group Co.,Ltd

Representative: Mr. Chen Wang
Website: http://www.sdjljt.cn
Booth: 16

Sinoma Science & Technology Co., LTD.

Representative: Mr. Ding Guanbao
Website: http://www.fiberglasschina.com
Booth: 36

Sorfin Yoshimura LTD

Representative: Mr. Scott Fink
Website: http://sorfinyoshimura.com
Booth: 33

Sovema

Representative: Lucrezia Guardini
Website: http://sovema.it/
Booth: 68 & 69

SSRL Battery Directory

Representative: Ms. Pournima Pagar
Website: http://www.ssrlchemicals.com/
Booth: M1

Tahtong Vanguard Corporation

Representative: Terry Wang / Tom Wang
Website: http://www.tahtong.com
Booth: 21

Tai Chang Trading Co., Ltd

Representative: Mr. Vincent Huang
Website: https://www.tcmac.com.tw/
Booth: 89

TBS Engineering Ltd

Representative: Mr. Mark Gardiner
Website: http://www.tbseng.co.uk
Booth: 30

Termar s.r.l

Representative: Ms. Laura Oliveri
Website: http://termar.it
Booth: 108

Unionsum International Industrial Co., Ltd.

Representative: Ms. Joy Zhou
Website: http://www.unionsum.com
Booth: 120

VitaPro

Representative: Rasvir Mustan
Website: http://www.propectin.com
Booth: 2

WEGMANN automotive GmbH & Co. KG

Representative: Christian Bauer
Website: http://www.hofmann-powersolutions.com
Booth: 37

Wirtz Manufacturing Co., Inc.

Representative: Mr. David Scott
Website: http://www.wirtzusa.com/
Booth: 65 & 66

WUHAN HILANS AUTOMATION MACHINE CO.,LTD

Representative: Yang Wan Bing
Website: http://www.hilans.cn
Booth: 20

WuXi DaHe Polymer Material Co.,Ltd.

Representative: Zhang Shiming
Website: http://www.dhepoxy.com
Booth: 38

Xiangyang Lham Precision Tech Co., Ltd.

Representative: Mr. Bryan Hongzhou Li
Website: http://www.lianhongkj.com
Booth: 130

Yingkou Zhongjie Shida Separator Co., Ltd.

Representative: Ms. Zou Xiaoyu (Rita)
Website: http://ykzhongjie.com
Booth: 7

Zaozhuang Dongchang Glassfiber Industrial Co.,Ltd.

Representative: Mr Hao Wang
Website: http://www.zzdcbx.com
Booth: 111

Zhejiang Haiyue Automation Machinery Co.,Ltd.

Representative: Kelly Ven
Website: http://www.hijoy.cc
Booth: 26

Zibo Jinxin Polyester Gauntlet Factory

Representative: Mr. Huang Zi Feng(Vincent)
Website: http://www.jinxingauntlet.com
Booth: 17